Nový Jičín

Terénní pečovatelská služba Nový Jičín je tu proto, aby pomohla rodinám i jednotlivcům v nepříznivých sociálních situacích. Takové situace může způsobit staří nebo změna zdravotního stavu. Osobní asistenti pomáhají svým klientům v běžných činnostech každodenního života. Může jít o sebeobsluhu, chod domácnosti, kontakt se sociálním prostředím i osobní hygienu. Kromě toho osobní asistenti svým klientům pomáhají také při prosazování zájmů a práv. Služba osobní asistence je určena osobám od šesti let věku z Nového Jičína a okolí.

Pečovatelská služba Nový Jičín se svým klientům snaží zlepšit kvalitu života od zdraví po přes práci až po vztahy. Osobní asistent pomáhá klientovi nejen s organizací času ale třeba také s komunikací s jinými lidmi nebo při zvládání emocí. Dalším cílem pečovatelské služby z Nového Jičína je zlepšit samostatnost a nezávislost klienta. Pokud má klient pečovatelské služby práci, pak může osobní asistent také pomocí s organizací pracovního prostředí nebo podporovat klienta při komunikaci s kolegy. Samozřejmě podají ruku také při zvládání stresu. Asistenti z Nového Jičína svým klientům pomáhají také v sociálním životě, rozvíjí jejich schopnosti a pomáhají jim s fyzickou aktivitou.

Co od osobních asistentů nemůžete čekat?

  • Neposkytujeme žádné veřejně dostupné služby jako je malířství nebo úklid.
  • Asistenční služba není ošetřovatelská péče.

Naše cíle:

  • Poskytnout klientům maximální servis.
  • Dát klientům možnost užít si život plnohodnotně.

Pro koho je osobní asistence vhodná?

Osobní asistence je ideální volbou v případě, že chce klient zůstat ve svém domě nebo bytě, ale už se sám nezvládne starat o celou domácnost. Možná potřebuje pomoci s přípravou nebo podáváním jídla. Osobní asistence je však vhodná také pro ty, kteří si chtějí vyrazit na procházku, ale sami to již nezvládají. Stejně tak je osobní asisten vhodný v případě, že potřebujete vy nebo váš blízký pomoci s osobní hygienou, vstáváním nebo nakupováním. Chápeme, že příbuzní ne vždy mají čas a přitom nechtějí, aby jejich rodiče nebo prarodiče skončili v ústavech. A přesně pro to jsme tu my.

Zásady osobní asistence:

  • Profesionální a přesto přátelský přístup.
  • Respekt ke klientovi.
  • Podpora v různých oblastech.
  • Odbornost a pružnost.

Máte zájem o osobní asistenci z Nového Jičína?

Pokud sháníte službu osobní asistence nebo se o ní chcete dozvědět více, kontaktujte nás. Rádi se s vámi osobně sejdeme a zodpovíme veškeré vaše dotazy. Samozřejmě vám také podrobně představíme naši práci.

© Copyright 2023 | starizivota.cz