ostrava

Osobní asistence v Ostravě je terénní služba, kterou poskytujeme osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení. Jde o osoby, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby. Pečovatelská služba je klientům poskytována v jejich přirozeném, domácím prostředí, na které jsou zvyklí. Konkrétní pomoc samozřejmě vychází z potřeb jednotlivých osob. Cílem je však vždy minimálně udržet stávající schopnosti, v lepším případě je ještě posílit tak, aby klienti mohli co nejdéle zůstat ve svém domácím prostředí.

Pečovatelé z Ostravy se snaží svým klientům zlepšit kvalitu života v nejrůznějších oblastech. Ať už jde o zdraví, práci nebo třeba rodinné a jiné vztahy. Osobní asistenti působící v Ostravě a okolí mohou svým klientům pomoci například s organizací času nebo s komunikací s jinými lidmi. Nápomocni budou také při zvládání emocí. Samozřejmostí je případná pomoc v chodu domácnosti. Někteří lidé potřebují od asistentů pomoci s přípravou nebo konzumací jídla. Problém pochopitelně není ani pomoc s osobní hygienou. V případě, že klient pracuje, mohou asistenti pomoci také s podporou v zaměstnání. A to například s komunikací s kolegy nebo s plněním úkolů.

Pro koho je osobní asistence Ostrava určená?

Osobní asistence je poskytovaná osobám již od šesti let věku. Vhodná je pro osoby, které nejsou schopné se o sebe postarat, ale přesto chtějí zůstat ve svém přirozeném prostředí. Pro takové osoby, které nechtějí opustit svůj domov, ale už dokonale nezvládají nákupy, osobní hygienu nebo vařená. Takové osoby mohou mít přirozeně milující příbuzné, kteří je navštěvují, ale je pochopitelné, že s nimi nemohou trávit většinu svého času. Ať už z důvodu zaměstnání nebo jiného časového vytížení. Z toho důvodu jsme tu my, abychom pomohli všem zúčastněným stranám a ulehčili jim.

Co rozhodně osobní asistenti z Ostravy nedělají?

  • Asistence neznamená ošetřovatelství. Neposkytujeme tedy komplexní odbornou zdravotní péči.
  • Nejsme hodinoví manželé. Nemalujeme, neuklízíme ani nestěhujeme. Jsme pečovatelská služba.

Jaké cíle má pečovatelská služba Ostrava?

  • Nabídnout možnost užívat si života i ve chvílích, kdy se to na první pohled zdá nemožné.
  • Poskytnout svým klientům maximální a stoprocentní servis.

Zásady osobní asistence:

  • Profesionální a přitom přátelský přístup ke klientům.
  • Respektování klienta a jeho přání.
  • Podpora v nejrůznějších oblastech života.
  • Odbornost a proškolenost.
  • Pružnost.

Máte zájem o pečovatelskou službu?

Jestliže sháníte pro sebe nebo svého blízkého osobního asistenta, ozvěte se nám. Kromě Ostravy fungujeme také v Novém Jičíně, Frýdku – Místku a Valašském Meziříčí. Rádi vám naše služby představíme podrobněji a samozřejmě také zodpovíme veškeré vaše dotazy. To vše při nezávazném osobním setkání. Těšíme se na vás!

© Copyright 2023 | starizivota.cz