Nový Jičín

Život přináší různé příběhy a je na nás, abychom se s tím vyrovnali. Máte v rodině seniora, který by nejraději zůstal ve svém malém bytě? Domov seniorů je až poslední volbou, ale nemáte čas, abyste ke svému blízkému docházeli každý den? Existuje cesta, která vede správným směrem a tou je domácí péče o seniroy. Nabízíme nejen zkušenosti, ale také potřebnou míru empatie pro klienty s různými potřebami a přáními. Umíme se vcítit do duše lidí, kteří chtějí setrvat v důvěrně známém prostředí a obávají se změn. Společně vyladíme plán na příští týdny a měsíce, případně i roky. Dlouhodobá spolupráce je naší prioritou!

Vyřízení nákupu nebo doprovod k lékaři

V domácí péči Nový Jičín se přizpůsobíme chodu domácnosti seniorů a pomůžeme s každodenními věcmi. Samozřejmostí je doprovod k lékaři nebo pomoc s nákupem. Volnočasové aktivity jsou pro udržení dobrého duševního stavu nezbytností, a to zcela bez ohledu na generaci. Všichni lidé by si měli hledat nové koníčky nebo se snažit zapojit do různých kolektivů. Prostředí, kde se cítíme dobře, nás doslova nabíjí energií. Pro osoby, které žijí jinak osaměle, to platí dvojnásob. Plnohodnotný život se bez přátel neobejde. Organizace volného času patří k věcem, jimž se můžeme společně s vašimi blízkými brzy věnovat. Péče o seniory musí být zcela komplexní.

Samostatnost klienta je velmi důležitá

Domácí péče o seniory Nový Jičín se snaží, aby klienti byli maximálně soběstační. Pomůže jim s řadou různých záležitostí, povede je životem a bude vždy nablízku. Jde o jistotu, oporu ve všedních dnech, na níž se lze plně spolehnout. Fyzické i psychické zdraví jdou ruku v ruce, proto poskytujeme veškeré služby v domácím prostředí klientů. Jinak řečeno, tam, kde se cítí opravdu dobře a kde jsou zvyklí, často už celá desetiletí. Rodina je časově vytížená a nenajde si prostor každý den, aby se věnovala babičce, dědečkovi nebo pratetě. Ve vybrané dny je můžeme zastoupit my. Záleží na dohodě, jsme přístupní každému jednání! Stačí se ozvat a na nezávazné schůzce se dozvíte více! Co vše můžeme nabídnout?

  • Potřebný respekt ke všem klientům. Bez něj bychom se nikam nedostali.
  • Podpora seniorů v navazování nových kontaktů nebo s organizací práce.
  • Vytvoření prostředí, které je velmi přátelské. Vždy jednáme s úsměvem!

Procházka v parku nebo volnočasové aktivity

Plánování volného času, i to je zcela běžnou náplní domácí péče Nový Jičín. Společná procházka v prosluněném odpoledni doslova nabije životní energií. Setkání s klientovými přáteli je také vhodným doplňkem denního programu. Pomůže totiž mimo jiné zapomenout na starosti nebo nepříjemné věci z minulosti. Klademe si za cíl lepší kvalitu života klientů, aktivně usilujeme o jejich maximální možnou samostatnost. Víme, že právě to je velkou psychickou vzpruhou nejen pro seniory, kteří chtějí zůstat ve svých domovech co nejdéle. Individuálnímu plánu nic nebrání, stačí sladit své vize s realitou při osobním kontaktu. Vše vám podrobně vysvětlíme!

Chvíle strávené vždy s úsměvem

Víme, že klienti potřebují spoustu trpělivosti. V domácí péči Nový Jičín myslíme na všechny detaily a chceme, aby se všichni cítili komfortně. Postupující stáří nelze zastavit, zdravotní stav může být již nevratně zhoršený, ale chuť do života je třeba podpořit všemi prostředky. Nezapomeňte, že naši pracovníci nemohou suplovat roli ošetřovatelů a nenabízejí ani služby řemeslníků. Pečovat o vaše blízké budeme podle předem připravených scénářů, s ohledem na jejich aktuální potřeby je také možná změna plánovaného harmonogramu. Doprovod k lékaři nebo na úřady, volnočasové aktivity, které vedou k lepší psychice nebo další věci, náš repertoár je velmi široký a lze jej vyladit podle představ.

© Copyright 2023 | starizivota.cz