Valašské Meziříčí
Máte v rodině někoho, pro koho je domécí péče o seniory potřebná? Nemůžete se mu z časových důvodů věnovat tak, jak by si zasloužil? Domov důchodců je poslední variantou, stále ještě existují cesty, jak mu zajistit vše, co potřebuje v pohodlí jeho vlastního bytu. Pomoc ze strany našich pracovníků je velmi komplexní. Zahrnuje například doprovod na úřady nebo do lékařské ordinace, ale také pravidelné pěstování různých koníčků a volnočasových aktivit. Zájmové kroužky nebo procházka mezi zelení v městském parku, konkrétní program lze vyladit podle představ klientů. Nabízí se i podpora při organizaci zaměstnání nebo komunikaci se spolupracovníky, pokud je klient stále aktivní.

Pomocná ruka v mnoha různých situacích

Umíme se přizpůsobit, máme zkušenosti se stovkami klientů. U nás v domácí péči Valašské Meziříčí velmi dobře víme, v čem tato práce spočívá. Zajistíme nákupy a běžné pochůzky, doprovodíme na různé cesty mimo byt a pomůžeme také s různorodou osobní agendou. Na prvním místě je hlavně maximální soběstačnost klienta, snažíme se ho vést krok za krokem a zlepšit jeho psychiku. Péče o seniory je velmi zodpovědná činnost. Držíme se našich zásad, které jsou na prvním místě. Co patří do kodexu, s nímž každý den pracujeme?

  • Flexibilní jednání a odbornost. Nikoho nenecháme čekat.
  • Respekt ke klientům a jejich potřebám, vyjdeme všem vstříc.
  • Úsměv je důležitý, dobrá nálada není žádná samozřejmost.

Domácí péče přesně na míru

Diskuze o konkrétním balíčku služeb je otevřená. Je možné se dohodnout na různých aspektech vzájemného přístupu, které jsou důležité pro vaše rodiče nebo prarodiče, případně jiné členy rodiny. Domácí péče o seniory Valašské Meziříčí je určena hlavně těm, kdo chtějí zůstat v domácím prostředí, ale nedokáží již nejsou plně soběstační. Je jasné, že v dnešní uspěchané době nemůžete mít čas, abyste za svými blízkými docházeli denně. Od toho jsme zde my, abychom pomohli profesionálním způsobem s věcmi, které již vaši senioři sami nezvládnou. Je na nás spolehnutí, stačí doladit časový plán, s nímž pak můžeme pracovat měsíce, případně i celé roky. Vždy jde o věc vzájemné domluvy obou stran, a to s maximálním ohledem na přání seniorů.

A jaké věci nenabízíme?

Domácí péče Valašské Meziříčí není totéž, co ošetřovatelství. Jde o dva odlišné pojmy. Jinak řečeno, profesionální zdravotnickou péči nemůžeme poskytovat, od toho jsou totiž jiné profese. Stejně tak nemůžeme pomoci s malířskými pracemi nebo stěhováním. Náplní naší každodenní činnosti mohou být procházky s klientem na čerstvém vzduchu v prostředí veřejné zeleně, organizace jeho práce nebo například zajištění nákupů. Konkrétní náplň spolupráce je pak na domluvě, patří sem i podpora při zvládání velmi obtížných emočních stavů. Kvalitní psychika je totiž na prvním místě a je nutné na ni také odpovídajícím způsobem pracovat, pro osaměle žijící seniory to bezesporu platí dvojnásobně. Máte zájem o spolupráci? Sjednejme si osobní schůzku, na které probereme všechno, co je důležité.

Věcná a férová dohoda je náš cíl

Pracujeme stabilně a jsme naprosto transparentní. V domácí péči Valašské Meziříčí sázíme vždy na komplexnost. Máme za sebou řadu referencí, které mluví za vše. Dokážeme se postarat nejen o seniory, ale pomůžeme každému, kdo to potřebuje. Cesta k lékaři nebo na úřady, ale také různé domácí činnosti, stačí si přizpůsobit plány. Domov důchodců je až na posledním místě, dokud jsou vaši blízcí ve větší míře soběstační, dokážeme jim pomoci podle potřeby a udržet je v domácím prostředí. Tedy tam, kde jsou třeba už celá desetiletí zvyklí. Měnit zažitý řád v seniorském věku je hodně těžké.

© Copyright 2023 | starizivota.cz