Frýdek-Místek

Terénní pečovatelská služba Frýdek – Místek je tu pro osoby z tohoto města nebo jeho blízkého okolí. Tato služba je cílena na osoby, které mají sníženou soběstačnost. Důvodem může být samozřejmě vysoký věk, ale například také chronické onemocnění nebo zdravotní postižení. Osobní asistence je totiž vhodná pro všechny od šesti let věku. Péče je klientům poskytovaná v jejich přirozeném prostředí. Tedy u nich doma. Pečovatelská služba Frýdek – Místek je tu proto, aby klientům zlepšila kvalitu života v nejrůznějších sférách, ať už jde o fyzické či psychické zdraví, vztahy nebo zaměstnání. Cílem je zachovat nebo dokonce zlepšit samostatnost klienta tak, aby mohl ve svém domově zůstat co nejdéle.

Osobní asistenti z Frýdku – Místku pomáhají svým klientům například se sebeobsluhou nebo chodem domácnosti. Dále mohou nabídnout pomoc s osobní hygienou, přípravou pokrmů nebo jejich konzumací. A samozřejmě také s kontaktem se sociálním prostředím. V neposlední řadě osobní asistenti z Frýdku – Místku pomáhají také s prosazováním zájmů a práv, se zvládáním emocí nebo s organizací času. Pokud je to potřeba, je možné pomomci i s fyzickou aktivitou. Vše je velmi individuální a zcela na míru přizpůsobené potřebám klienta. V případě, že je klient zaměstnaný v nějaké firmě mohou být asistenti samozřejmě nápomocní i v práci.

Co nelze od osobních asistentů z Frýdku – Místku čekat?

  • Osobní asistenti nejsou ošetřovatelé. Neposkytují tedy zdravotnickou péči, jako právě ošetřovatelé.
  • Osobní asistenti nejsou ani řemeslníci. Neprovádí proto stěhování, malování nebo generální úklid domácnosti.

Jaké jsou cíle osobní asistence:

  • Dát všem lidem, kteří o to stojí možnost užít si život plnohodnotně i přes jisté “handicapy”.
  • Poskytovat všem klientům stoprocentní a maximální servis s úsměvem.

Pro koho je osobní asistence Frýdek – Místek vhodná?

Tato terénní služba je vhodná pro osoby z Frýdku – Místku, Ostravy, Nového Jičína aValašského Meziříčí, kteří chtějí zůstat ve svém domově i přesto, že se o sebe již nedokáží na 100 % postarat. Možná potřebují pomoci jen s nákupy nebo s procházkami. Nebo si již nedokáží sami připravit pokrmy či je konzumovat. Stejně tak je osobní asistence vhodná v případě, že je potřeba pomoci s osobní hygienou nebo vstáváním. Je jasné, že příbuzní nemohou být nápomocni po celý den, ačkoliv na svého blízkého nezapomínají. Z toho důvodu jsme tady my.

Zásady osobní asistence:

  • Odbornost a také pružnost.
  • Respektování klienta a jeho přání.
  • Přátelský a profesionální přístup.
  • Podpora klientů v nejrůznějších oblastech života.

Máte zájem o osobní asistenci:

Jestliže potřebujete vy nebo vaši blízcí osobního asistenta, ozvěte se nám. Rádi si s vámi sjednáme osobní schůzku, kde vám naše služby dopodrobna představíme. Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se zeptat.

© Copyright 2023 | starizivota.cz